Lavínové kurzy

Skialpinisti, freerideri, horolezci, vysokohorskí turisti! Bezpečný pohyb v lavínovom prostredí je lepšie učiť sa od profesionálov, ako na vlastných chybách. Na lavínových kurzoch získate skúsenosti aj so skialpinizmu a pohybu v teréne.

Aj pre sezónu 2019/2020 je pre vás pripravená séria vzdelávacích kurzov z oblasti lavínovej problematiky pre začiatočníkov ale aj skúsenejších. Pridanou hodnotou nášho vzdelávania je:

  • všetky kurzy sú vedené horskými vodcami s medzinárodnou kvalifikáciou IFMGA/UIAGM
  • individuálny prístup ku každému jednotlivcovi,
  • večerná teoretická príprava formou odborných prednášok a praktický nácvik v teréne zameraný na samostatnosť účastníkov,
  • možnosť porovnať lavínové vyhľadávače a batohy rôznych výrobcov,
  • na kurzoch sa dozviete to podstatné a nebudete zahltený množtvom (zbytočných) informácií,
  • každý účastník si odnesie praktický darček.
Poznámka:
Lavínová problematika a skialpinizmus sa nedajú úplne oddeliť. Preto lavínové kurzy svojou obsahodou náplňou zastrešujú aj skialpinistické kurzy.

Lavínový kurz

Chcete vyraziť do úchvatnej scenérie zimných horských dolín? Neviete ako na to? Stačí jeden víkend a nebudete mať otázky. Základy skialpinizmu, lavínovej prevencie a bezpečného pohybu v zimnom teréne. Presne toto je nutné minimum pre všetkých skialpinistov.

Lavínový kurz EXPERT

Vzdelávací program pre tých, ktorí chcú svoje vedomosti v oblasti lavínovej prevencie posunúť o výrazný krok vpred. Podmienkou účasti je zvládnutie vedomostí na úrovni základného lavínového kurzu.