Lomnický štít (2634m)

Druhý najvyšším vrchol Tatier, Slovenska a celých Karpát. V minulosti bol dlho považovaný za najvyšší vrchol Vysokých Tatier. Výstup z akejkoľvek strany je nezabudnuteľným zážitkom.
 

Ponuka výstupov

Normálka z Lomnického sedla

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Čas: 
5h
Počet osôb: 
1-3
Cena: 
400€

Sedačkovou lanovkou na Skalnaté pleso a ďalej do Lomnického sedla. Odtiaľ hrebeňom s výhľadmi až na vrchol. Výstup nepatrí medzi náročné túry. Nízke časové nároky a ideálna dostupnosť ho predurčujú aj menej skúseným ktorí chcú vystúpiť na svoj vysnívaný vrchol. Trasa vhodná aj pre deti. Výstup aj zostup rovnakou trasou. Alternatívou môže byť výstup Emericiho cestou a zostup "normálkou".

Okruh ferratou

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Čas: 
5h
Počet osôb: 
1-2
Cena: 
400€

Veľmi zaujímavá varianta výstupu. Poskytuje to najzaujímavejšie čo Lomnický štít ponúka. Exponovaný zostup feratou do Téryho kuloáru, výstup popod legendárnu západnú stenu Lomnického štítu kde sa písala história horolezectva v Tatrách a záverom Jordánky s neopakovateľnými výhľadmi až na vrchol. Výstup je stredne náročný, no exponovaný. Určený pre tých čo chcú zažiť mierne atypický výstup v Tatrách. Východiskom je Lomnické sedlo.

Jordánka

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Čas: 
8h
Počet osôb: 
1-2
Cena: 
450€

Veľkolepý výstup z roku 1900. Z Téryho chaty okolo Spišských plies popod Pyšný štít do Jordánovej štrbiny. Odtiaľ hrebeňom ponad Medenú kotlinu na vrchol Lomnického štítu. Zostup normálkou. Túra patrí medzi kondične náročnejšie.

Traverzom Pyšných štítov

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Čas: 
10h
Počet osôb: 
2
Cena: 
450€

Veľkolepá túra z Téryho chaty cez Pyšné štíty a ďalej hrebeňom až na Lomnický štít. Tento výstup patrí medzi technicky náročnejšie a časovo dlhšie. Začína na Téryho chate, no pre kondične zdatných je možné absolvovať ho aj zo štartom v Starom Smokovci. Počas túry sa nevyhneme popoliezaniu na tatranskom hrebeni, zlaňovaniu a exponovaným pasážam. Odmenou je výstup na 3 vrcholy nad 2600 m a neskutočné výhľady.

Zimný výstup

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Čas: 
5h
Počet osôb: 
1-2
Cena: 
400€

Výstup aj zostup vedie Normálkou z Lomnického sedla. V zime však nadobúda neopakovateľný, takmer Alpský rozmer. Výstup je stredne náročný a vhodný aj pre menej skúsených.